kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Lekcje muzealne

Lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży

Informacje ogólne

Zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez pracowników Działu Edukacji i Informacji Muzeum Lubelskiego, tel. 81 53-250-01 w. 15, 20. Zajęcia odbywają się w sali wykładowej, na ekspozycjach stałych lub czasowych oraz w pracowniach muzealnych.

Dla uczniów gimnazjum i szkół średnich przygotowaliśmy zestaw tematów nawiązujących do programu nauczania j. polskiego, historii, plastyki, zwracając uwagę na zagadnienia o szczególnym znaczeniu dla regionu.

Urodziny na Zamku

Zajęcia dla najmłodszych, dla rodzin z dziećmi z okazji urodzin lub imienin. W ramach wykupionego biletu  na  lekcję , zapewniamy zajęcia  edukacyjne z wybranego tematu oraz zapraszamy do odwiedzenia aktualnych wystaw w Muzeum. Spotkanie rodzinne, z przyjaciółmi w murach historycznego obiektu może być ciekawie i przyjemnie spędzonym czasem!

Koszt lekcji przeprowadzanej w sali wykładowej wynosi 60 zł.
Koszt lekcji prowadzonej na wystawie muzealnej wynosi 55 zł i 5zł lub 10 zł (bilet lekcyjny od każdego uczestnika zajęć , grupa może liczyć nie wiecej niż 20 osób, nie łączymy klas!).

Lekcje muzealne prowadzone są przez pracowników muzeum z wykorzystaniem zbiorów, dokumentacji i pomocy edukacyjnych. Tematycznie nawiazują do programów nauczania języka polskiego, historii i plastyki. Dla uczniów szkół średnich i gimnazjów proponujemy lekcje z zakresu sztuki polskiej i obcej od czasów starożytnych do współczesności, zwracając uwagę na zagadnienia o szczególnym znaczeniu dla regionu i kultury polskiej.Lekcje prowadzone są w salach Zamku Lubelskiego, Kaplicy Trójcy Świętej  oraz w oddziałach miejscowych i zamiejscowych muzeum.

Propozycje zajęć >>>