Wilno

Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie

6 lipca - 24 listopada 2019.

MZWDRz - wykład

Pałac Lubomirskich w Lublinie

5-6 grudnia 2019

Rellikty

Relikty średniowiecznej drewnianej zabudowy wzgórza zamkowego w Lublinie – badania interdyscyplinarne i konserwacja

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Ochrona zabytków archeologicznych” na lata 2019-2020

Zajecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zajęcia dla seniorów prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone są od 1985 r. w oparciu o zbiory i kadrę naukową muzeum. Są to wykłady, spotkania na ekspozycjach i w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu, a także wycieczki, w czasie których słuchacze mają możność poznania najciekawszych zabytków i wystaw.
W Muzeum Lubelskim w Lublinie odbywają się spotkania  LUTWSekcji Muzealnej. Spotkania dla tej sekcji, liczącej około 50 osób odbywają się we wtorki o godzinie 13.00, w systemie semestralnym od października do maja.
Plan na pierwszy semestr roku akademickiego 2019/2020  zostanie zamieszczony w późniejszym terminie.