kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Naczynko czterokielichowe

Naczynko czterokielichowe, Tarnoszyn, gm. Ulhówek, woj. lubelskie, własność Muzeum Lubelskiego (ML), nr inw. 1292/A/ML.

Zabytek o charakterze obrzędowym, formą zbliżony do greckiego kernosu, datowany na czasy pomiędzy 700-400 p.n.e.

Inne przedmioty związane z magią, uprawianiem kultu sił przyrody oraz płodności: rożek, Bielsko, gm. Karczmiska, woj. lubelskie, , nr inw. 1709/A/ML, (1100-700 p.n.e.); miniaturowy toporek, Lublin-Zamek, wł. ML, nr inw. 1811/A/ML-1, (3600-2600 p.n.e.); miniaturowy dzbanek, Wola Kisielska , gm. Stoczek Łukowski, woj. lubelskie, wł. ML, nr inw. 701/A/ML, (700-400 p.n.e.).