Rellikty

Relikty średniowiecznej drewnianej zabudowy wzgórza zamkowego w Lublinie – badania interdyscyplinarne i konserwacja

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Ochrona zabytków archeologicznych” na lata 2019-2020

Propozycje zajęć cyklicznych

Proponujemy spotkania cykliczne na wystawach stałych prowadzone w czasie roku szkolnego.

Dla najmłodszych  dzieci, w wieku 6 lat  oraz uczniów ze szkół podstawowych po gimnazja, zajęcia aktywizujące z elementami plastyki i z zastosowaniem druków edukacyjnych i innych pomocy dydaktycznych.
  Spotkania cykliczne na wystawach stałych prowadzone w czasie roku szkolnego.

1. Cykl  5  do 10  spotkań w  muzeum, na wystawach stałych
    Tytuł projektu: Poznajemy muzeum (klasy 0-III szkoły podstawowej)
  2. Cykl 4 spotkań na wystawach zamkowych i lubelskim starym mieście.
    Tytuł projektu: Najstarsze  zabytki dawnego Lublina (  klasy IV- VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum)
  3. Cykl 3 spotkań  w Kaplicy Trójcy Świętej.
    Tytuł projektu: Kaplica Trójcy Świętej jako źródło wiedzy o przeszłości. (gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe)
  4. Cykl 2-3 spotkań na wystawach  malarstwa. Powtórzenie wiadomości o stylach w malarstwie na wybranych przykładach i analiza działa sztuki
    Tytuł projektu: Co to jest malarstwo?  (I-III gimnazjum i I- III liceum )

Organizujemy pokazy najlepszych prac powstałych w czasie zajęć lub inspirowanych wizytą w muzeum. Prace te  mogą wziąć udział w  międzynarodowym konkursie plastycznym "Moja przygoda w muzeum".