Rellikty

Relikty średniowiecznej drewnianej zabudowy wzgórza zamkowego w Lublinie – badania interdyscyplinarne i konserwacja

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Ochrona zabytków archeologicznych” na lata 2019-2020

Podsumowanie piątego kwartału projektu

Powstaje nowa strona internetowa Muzeum Lubelskiego. Podsumowujemy działania V kwartału projektu w Muzeum Lubelskim

Pracownicy merytoryczni weryfikują metadanowe opisy zabytków, przygotowują opisy popularyzatorskie. Konserwatorzy Muzeum Lubelskiego  pracują nad obiektami przygotowując je do trwającego procesu digitalizacji. Trwają prace przygotowawcze prowadzące do powstania nowej strony internetowej Muzeum Lubelskiego. Ponadto prowadzone są działania promocyjne wokół projektu, a także przygotowywane materiały edukacyjne.

Projekt www.muzeach dofinasowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego. Poddziałanie 2.3.2 Cyfrowe udostępnianie zasobów kultury). Realizowany jest przez Muzeum Lubelskie w Lublinie wraz z partnerami na zasadzie konsorcjum: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum  - Zamek w Łańcucie.