kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Zajęcia poświęcone kulturze regionu i historii Lublina

Zajęcia dla uczniów klas 6-8 szkół podnawowych i szkół ponadgimnazjalnych

W związku z przebudową Muzeum w ramach projektu „Muzeum Lubelskie – ochrona dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania przyszłości: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu, turystyka”  ekspozycje na Zamku Lubelskim pozostają NIECZYNNE, przez co zajęcia edukacyjne na Zamku zostają zawieszone. Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty naszych Oddziałów lub do kontaktu w sprawie przeprowadzenia lekcji muzealnych w Państwa szkołach i ośrodkach.

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne zachęcamy do udziału w zajęciach dotyczących regionu lubelskiego i kultury lokalnej. Mogą być one przeprowadzone w ramach przedmiotu Wiedza o Kulturze. W czasie tych spotkań uczniowie mogą zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami kulturowymi dotyczącymi miasta i regionu,  o znaczeniu nie tylko lokalnym ale i ogólnopolskim.

Przykładowe propozycje zajęć:

• Ikonografia dawnego Lublina
  • Lublin średniowieczny
  • Lublin w epoce Jagiellonów
  • Renesans lubelskie
  • Unia lubelska 1569
  • „Unia Lubelska” według Jana Matejki
  • Tradycje bożonarodzeniowe na lubelskiej wsi