Rellikty

Relikty średniowiecznej drewnianej zabudowy wzgórza zamkowego w Lublinie – badania interdyscyplinarne i konserwacja

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Ochrona zabytków archeologicznych” na lata 2019-2020

Oferta dla przedszkoli

Propozycja zajęć edukacyjnych dla przedszkoli

W związku z przebudową Muzeum w ramach projektu „Muzeum Lubelskie – ochrona dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania przyszłości: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu, turystyka”  ekspozycje na Zamku Lubelskim pozostają NIECZYNNE, przez co zajęcia edukacyjne na Zamku zostają zawieszone. Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty naszych Oddziałów lub do kontaktu w sprawie przeprowadzenia lekcji muzealnych w Państwa przedszkolach.

Poznajemy Muzeum

Na zajęciach staramy się w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyć podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Dzieci poznają także wybrane ekspozycje Zamku Lubelskiego poprzez zabawę w poszukiwanie muzealiów z pomocą zdjęć i rysunków oraz opowieści na ich temat. Drugą część zajęć wypełnia rysowanie eksponatów, które najbardziej zapadły w pamięć małym  uczestnikom.

Legendy Lubelskie

Skąd Lublin wziął swoją nazwę? Dlaczego koziołek znajduje się w herbie naszego miasta? Co robi odcisk czarciej łapy na trybunalskim stole? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie zajęć, podczas których uczestnicy poznają najważniejsze legendy lubelskie łączące się z bogatą przeszłością miasta. Na zakończenie dzieci tworzą ilustracje do legend.

Uwaga:

Koszt zajęć wynosi 55 zł od grupy (dzieci do lat 7 mają bezpłatny wstęp do Muzeum).

Szczegółowe informacje, jak zamówić lekcję muzealną.