kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Oferta dla przedszkoli

Propozycja zajęć edukacyjnych dla przedszkoli

W związku z przebudową Muzeum w ramach projektu „Muzeum Lubelskie – ochrona dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania przyszłości: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu, turystyka”  ekspozycje na Zamku Lubelskim pozostają NIECZYNNE, przez co zajęcia edukacyjne na Zamku zostają zawieszone. Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty naszych Oddziałów lub do kontaktu w sprawie przeprowadzenia lekcji muzealnych w Państwa przedszkolach.

Poznajemy Muzeum

Na zajęciach staramy się w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat funkcjonowania muzeum oraz przybliżyć podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Dzieci poznają także wybrane ekspozycje Zamku Lubelskiego poprzez zabawę w poszukiwanie muzealiów z pomocą zdjęć i rysunków oraz opowieści na ich temat. Drugą część zajęć wypełnia rysowanie eksponatów, które najbardziej zapadły w pamięć małym  uczestnikom.

Legendy Lubelskie

Skąd Lublin wziął swoją nazwę? Dlaczego koziołek znajduje się w herbie naszego miasta? Co robi odcisk czarciej łapy na trybunalskim stole? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie zajęć, podczas których uczestnicy poznają najważniejsze legendy lubelskie łączące się z bogatą przeszłością miasta. Na zakończenie dzieci tworzą ilustracje do legend.

Uwaga:

Koszt zajęć wynosi 55 zł od grupy (dzieci do lat 7 mają bezpłatny wstęp do Muzeum).

Szczegółowe informacje, jak zamówić lekcję muzealną.