Oferta dla przedszkoli

Propozycje zajęć

Legendy miasta Lublina

Ilość uczestników: od 10 do 20 osób

W pierwszej części spotkania uczestnicy poznają znane lubelskie legendy, ich fabułę i bohaterów. Wybrane opowieści są inscenizowane za pomocą pobudzających dziecięcą wyobraźnię rekwizytów. Druga część zajęć to czas na tworzenie ilustracji do poznanych legend.

Prowadzący: Małgorzata Surmacz
Rezerwacja: tel. (81) 53 260 01

Czy to sztuka być sztukatorem? Warsztaty lepienia renesansowego sklepienia

Ilość uczestników: od 10 do 20 osób

Celem zajęć jest zainteresowanie uczestników zabytkową architekturą miasta Lublina oraz przybliżenie zagadnienia renesansu lubelskiego. Pierwsza część zajęć to prezentacja multimedialna najciekawszych zabytków renesansu lubelskiego ze zwróceniem uwagi na sztukaterie kościołów Śródmieścia Lublina i ich wartość artystyczną. Omówione są również sposoby wykonania sztukaterii i powielania wzoru. Część druga to warsztaty lepienia z gliny i odciskania w formach elementów dekoracji sklepień.

„Krzywa wieża” w Lublinie? Poznajemy tajemnice Bramy Krakowskiej

Ilość uczestników: od 10 do 20 osób

Pierwszą część zajęć stanowi pokaz multimedialny opatrzony komentarzem na temat historii Bramy Krakowskiej i murów miejskich w różnych okresach. Uczestnicy dowiadują się, kto, kiedy i po co ją zbudował, jaka jest jej wysokość i grubość murów, czy ktoś w niej mieszkał i czy Brama Krakowska naprawdę jest krzywa. W drugiej części zajęć uczestnicy wyklejają ozdobny wątek muru na kartonie z zaznaczonym konturem Bramy Krakowskiej przy użyciu kolorowych cegiełek i kamyków. Mogą odtworzyć obecny wygląd ścian zabytkowej bramy lub zaproponować własną, oryginalną dekorację.

Prawdziwa historia Świętego Mikołaja

Ilość uczestników: do 20 osób

OFERTA SEZONOWA

Zapraszamy na opowieść o życiu Świętego Mikołaja. Gdzie mieszkał, co robił i jaki był dzieci dowiedzą się po wysłuchaniu historii ilustrowanej pokazem slajdów. Zobaczą i porównają, jak przedstawiany był Święty Mikołaj na obrazach i w rzeźbach. Następnie stworzą pracę plastyczną, której głównym bohaterem będzie postać z opowieści. Chętni wykonają też dekoracje świąteczne, które mogą zabrać po zakończeniu warsztatów.

e-mail: bramakrakowska@muzeumlubelskie.pl
e-mail: a.syta@muzeumlubelskie.pl