kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Noc Muzeów 19

Noc Muzeów w Muzeum Lubelskim

18/19 maja 2019

Konserwacja zbiorów

Główny konserwator zbiorów

KAPLICA

Pracownie konserwatorskie powołane zostały do realizacji zadań statutowych Muzeum Lubelskiego. Profilaktyka konserwatorska i konserwacja aktywna zbiorów to główne cele stawiane przed konserwatorami muzealnymi. Strukturę technologiczną zabytków tworzą materiały, które w miarę upływu czasu i zależnie od warunków w jakich są przechowywane, starzeją się i ulegają niszczeniu. Ze względu na interdyscyplinarny charakter dziedziny wiedzy jaką jest konserwacja dzieł sztuki konieczne jest stałe  pogłębianie umiejętności, doskonalą się i poszerzają wiedzę  przez udział w specjalistycznych spotkaniach konserwatorów, konferencjach, konsultacjach ze specjalistami różnych dziedzin oraz studia podyplomowe. Różnorodny charakter obiektów zabytkowych sprawia, że realizacje konserwatorskie bywają wydarzeniami muzealnymi. W miarę możliwości wykonujemy usługi konserwatorskie.

HERODIADA

Pracownia Konserwacji Malarstwa