kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Kiedy odbywają się lekcje? Opłata za lekcje muzealne. Jak zamówić lekcję muzealną?

W związku z przebudową Muzeum w ramach projektu „Muzeum Lubelskie – ochrona dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania przyszłości: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu, turystyka”  ekspozycje na Zamku Lubelskim pozostają NIECZYNNE, przez co zajęcia edukacyjne na Zamku zostają zawieszone. Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty naszych Oddziałów lub do kontaktu w sprawie przeprowadzenia lekcji muzealnych w Państwa szkołach i ośrodkach.

Kiedy odbywają się lekcje?

Lekcje i warsztaty muzealne dla grup zorganizowanych odbywają się w roku szkolnym od wtorku do piątku, od godziny 10.00 do 14.00. W szczególnych przypadkach, po wcześniejszym ustaleniu terminu istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć w pozostałe dni tygodnia.

W czasie wakacji również zachęcamy do korzystania z naszej oferty edukacyjnej w wyżej wymienionych terminach.

Opłata za lekcje

Uczestników zajęć obowiązuje jednorazowa opłata za lekcję (55 zł), do której należy doliczyć bilety dla każdego z uczniów (5.00 zł bilet lekcyjny lub 10,00 zł bilet warsztatowy) – jeśli zajęcia odbywają się na wystawach muzealnych.  W przypadku zajęć planowanych w sali odczytowej z pokazem multimedialnym lub filmem – jednorazowa opłata za zajęcia wynosi 60 zł.

Opłatę za lekcję należy uiścić w  kasie muzealnej przed zajęciami.

Jak zamówić lekcję muzealną?

Zgłoszenia na lekcje i warsztaty muzealne przyjmuje Dział Edukacji (tel. 81 537 96 15), od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00. Zajęcia należy zamawiać z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Podczas rezerwacji prosimy o dokładne podawanie następujących informacji:

• temat zamawianej lekcji
  • dane szkoły
  • nazwisko nauczyciela (opiekuna)
  • liczba i wiek uczestników

Uwaga:

• Grupa może liczyć maksymalnie 20 osób, a w przypadku zajęć warsztatowych - 15 osób
  • Opiekun powinien pozostać z grupą przez cały czas pobytu w muzeum
  • W przypadku rezygnacji z zajęć bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Edukacji w celu ich odwołania!

Propozycje zajęć >>>