kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Fryderyk Chopin - Człowiek XXI wieku

Wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Fryderyk Chopin - Człowiek XXI wieku

Dworek Wincentego Pola, filia Muzeum Literackiego w Lublinie wraz ze Szkołą Podstawową nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie po raz kolejny współorganizowały Ogólnopolski Konkurs pod hasłem „Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku”.

Jego celem jest popularyzacja biografii i muzyki Chopina, budzenie refleksji nad geniuszem twórcy oraz uniwersalizmem jego dzieła, inspirowanie do reinterpretacji twórczości artysty oraz promowanie kreatywności w kontakcie z kulturą wysoką.

Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i gimnazjaliści z całego kraju. Regulamin przewidywał prace w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej.

Lista laureatów konkursu

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 marca 2019, o godz. 12.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Honorowy patronat nad finałem konkursu objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Dyrektor Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.