Rellikty

Relikty średniowiecznej drewnianej zabudowy wzgórza zamkowego w Lublinie – badania interdyscyplinarne i konserwacja

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Ochrona zabytków archeologicznych” na lata 2019-2020

SEKCJA TRADYCJI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEGO WSCHODU I ZACHODU

Sekcja Tradycji Kultury Chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu zajmuje się opracowywaniem dziedzictwa kulturowego regionu z zakresu sztuki chrześcijańskiej. Gromadzi przykłady rzeźby i malarstwa sakralnego, w tym obiekty sztuki cerkiewnej. W obszarze zainteresowań sekcji szczególne miejsce zajmują obiekty będące wyrazem wielokulturowego charakteru Lubelszczyzny – współistnienia i wzajemnych wpływów tradycji zróżnicowanego wyznaniowo społeczeństwa.

Nie odnaleziono artykułów.