Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 2 września 2018.

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 15 września 2018

lato

Lato na Zamku!

Zamek Lubelski, lipiec - sierpień 2018

Festiwal Fresków

Dziedziniec Zamku Lubelskiego, lipiec - sierpień 2018

Działy muzeum

• » Biblioteka

Biblioteka prowadzi całokształt spraw związanych z gromadzeniem, przechowywaniem, ewidencjonowaniem, opracowywaniem i udostępnianiem księgozbioru związanego z działalnością statutową Muzeum.

• » DZIAŁ KULTURY MATERIALNEJ I DUCHOWEJ

Dział Kultury Materialnej i Duchowej został powołany pod koniec 2016 r. zarządzeniem Dyrektora Muzeum Lubelskiego. Powstał z połączenia dotychczas istniejących komórek: Działu Archeologii, Działu Etnografii, Działu Militariów i Gabinetu Numizmatycznego. Utworzone Sekcje - Archeologii, Etnografii, Militariów i Numizmatów, nadal sprawują pieczę na tematycznymi zbiorami muzealnymi swych specjalizacji.

• » DZIAŁ SZTUKI I KULTURY WIZUALNEJ

Dział Sztuki i Kultury Wizualnej  został powołany pod koniec 2016 r. zarządzeniem Dyrektora Muzeum Lubelskiego. Powstał z podziału Działu Sztuki. Dział gromadzi zbiory z zakresu sztuki polskiej i obcej (malarstwo, rzeźba, sztuka zdobnicza – złotnictwo, ceramika, szkło, ebenistyka, tkaniny) od średniowiecza do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł autorstwa polskiego i obiektów reprezentujących tradycje artystyczne miasta Lublina i regionu lubelskiego.