kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Działalność wystawienniczo-edukacyjna

Pracownicy zajmują się również działalnością edukacyjno-informacyjną. Na ekspozycjach i w sali wykładowej prowadzone są lekcje muzealne, wykłady dla studentów, słuchaczy Zespołu Wiedzy o Sztuce Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przewodników PTTK.

Interesującą formą popularyzacji wiedzy z zakresu najdawniejszej historii i ochrony dziedzictwa kulturowego są zajęcia organizowane dla uczniów i dorosłych bezpośrednio w terenie, podczas badań wykopaliskowych. Także współpraca ze szkołami w przygotowywaniu materiałów informacyjnych dotyczących najstarszych dziejów „małych ojczyzn”.

Pod opieką muzealnych archeologów odbywają się: praktyki studentów Instytutu Archeologii UMCS i innych uczelni,  staże absolwenckie oraz wolontariaty.

Istotną formą działalności jest też udzielanie konsultacji z zakresu zabytkoznawstwa oraz informacji o zabytkach przechowywanych w zbiorach archeologicznych Muzeum, poprzez przygotowywanie odpowiedzi na kwerendy dla osób i instytucji w celach badawczych i wystawienniczych.