Rellikty

Relikty średniowiecznej drewnianej zabudowy wzgórza zamkowego w Lublinie – badania interdyscyplinarne i konserwacja

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Ochrona zabytków archeologicznych” na lata 2019-2020

"Czechowicz przy obrazie"

Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza

24 czerwca, godz. 16.00

Zapraszamy na czytanie dramatu Józefa Czechowicza Obraz
prezentację obrazu
Jana Wydry
Wskrzeszenie Łazarza

Obraz Wskrzeszenie Łazarza został wypożyczony z Muzeum Narodowego w Warszawie i po konserwacji w pracowni Muzeum Lubelskiego będzie prezentowany w siedzibie Oddziału Literackiego im. Józefa Czechowicza przy ulicy Złotej 3.

W programie: prezentacja obrazu Jana Wydry – bliskiego przyjaciela Józefa Czechowicza, wybitnego malarza, członka kazimierskiego Bractwa św. Łukasza – pt. Wskrzeszenie Łazarza oraz czytanie dramatu Czechowicza Obraz w wykonaniu aktorów Teatru ITP KUL pod kierunkiem ks. dr. Mariusza Lacha.