Mysłowski

Kaplicy Trójcy Świętej

Wschód Niepodległej

Lublin - Wschód Niepodległej
    Projekt sfinansowany ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Generacja: niepodległa

Projekt dofinansowany ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Wyróżnienie w konkursie Sybilla 2017

Wystawa "Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych" wyróżniona w konkursie Sybilla 2017!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Muzeum Lubelskie w Lublinie otrzymało wyróżnienie w XXXVIII Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 w kategorii Wystawy sztuki za wystawę Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych!

Kuratorki wystawy: Barbara Czajkowska oraz Magdalena Norkowska

Konkurs Sybilla to ogólnopolski, coroczny konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów.

Konkurs organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełna lista nagrodzonych

Wystawa Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych (marzec-maj 2017) była pierwszą w historii Muzeum Lubelskiego prezentacją tego tematu. Zamiarem organizatorów wystawy było zebranie w jednym miejscu wszystkich zabytków lubelskich występujących w kolekcjach polskich. Wystawie towarzyszył bogato ilustrowany katalog zawierający opisy ponad 200 obiektów. Wiecej o wystawie