kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Wyróżnienie w konkursie Sybilla 2017

Wystawa "Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych" wyróżniona w konkursie Sybilla 2017!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Muzeum Lubelskie w Lublinie otrzymało wyróżnienie w XXXVIII Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 w kategorii Wystawy sztuki za wystawę Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych!

Kuratorki wystawy: Barbara Czajkowska oraz Magdalena Norkowska

Konkurs Sybilla to ogólnopolski, coroczny konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów.

Konkurs organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełna lista nagrodzonych

Wystawa Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych (marzec-maj 2017) była pierwszą w historii Muzeum Lubelskiego prezentacją tego tematu. Zamiarem organizatorów wystawy było zebranie w jednym miejscu wszystkich zabytków lubelskich występujących w kolekcjach polskich. Wystawie towarzyszył bogato ilustrowany katalog zawierający opisy ponad 200 obiektów. Wiecej o wystawie