kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Nowoczesne technologie w działalności edukacyjnej Muzeum Lubelskiego

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu "Infrastruktura Kultury" 2018.

Muzeum Lubelskie w Lublinie zrealizowało zadanie: Nowoczesne technologie w działalności edukacyjnej Muzeum Lubelskiego na drodze wyrównywania szans w dostępie do kultury w ramach programu Infrastruktura Kultury 2018 prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koszt zadania 46 794 zł w tym 35 000 zł dotacji MKiDN. W ramach projektu Muzeum pozyskało nowoczesny skaner 3D, drukarkę alfabetu Brajlowskiego oraz komputer przenośny wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. Sprzęt ten umożliwił przygotowanie zestawów edukacyjnych składających się z wiernych kopii zabytków wydrukowanych na drukarce 3D oraz wydrukowanie opisów muzealiów w zapisie Brajlowskim. Posiadanie takich zestawów wpływa na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej, w szczególności tej adresowanej do dzieci oraz do osób z dysfunkcjami wzroku. Obecnie Muzeum prowadzi prace mające na celu poszerzenie zasobu kopii zabytków, aby móc w jak najpełniejszym stopniu wykorzystywać posiadane zbiory w działalności edukacyjnej. Jak dotychczas zestawy edukacyjne zostały wykorzystane w dzielności edukacyjnej Muzeum Lubelskiego na Zamku lubelskim, w oddziałach Muzeum w Nałęczowie i Kraśniku oraz w trakcie lekcji wyjazdowych w szkołach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury