Jurorzy 4. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Lublinie

Peter Javorik / Słowacja
Lech Mazurek / Polska
Sebastian Smit / Polska

Wszyscy artyści są związani z wyższym szkolnictwem artystycznym. Na wystawie pokażą po jednym plakacie reprezentatywnym dla swojej twórczości. Każdy prezentuje odmienną postawę twórczą, operuje inną techniką i stosuje własne środki formalne, co za tym idzie, posiada wypracowany, rozpoznawalny styl. Zobaczymy zarówno plakat czysto typograficzny, jak i taki w którym komunikat budowany jest wyłącznie za pomocą obrazu. Znajdziemy prace, których podstawą jest ręczny rysunek, ale również fotografia czy obraz wektorowy. Będą techniki klasyczne oraz mieszane; prace barwne i czarno-białe. Wystawa prac jurorów 4. MBPL prezentuje w pigułce to co ciekawego dzieje się we współczesnym plakacie.

Wystawa współorganizowana przez Muzeum Lubelskie w Lublinie i Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie.

Kuratorzy:  Lech Mazurek, Sebastian Smit, Anna Syta