kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Wilno

Lublin – miasto unii Litwy i Polski

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie, 6 lipca - 24 listopada 2019.

lato

Lato w Muzeum Lubelskim!

Wakacyjne warsztaty edukacyjne, czerwiec - sierpień 2019.

MZWDRz

Muzeum Lubelskie w Lublinie prowadzi społeczne konsultacje dotyczące kształtu tworzonego oddziału

Festiwal Fresków

Dziedziniec Zamku Lubelskiego, lipiec-sierpień 2018.

Program wydarzeń realizowanych w ramach Festiwalu Fresków:

22 lipca 2018, godz. 17.00 – koncert Szymona Krzemienia i Grzegorza Siedlaczka w Kaplicy Trójcy Świętej.
29 lipca 2018, godz. 17.00 – koncert zespołu KAIROS w Kaplicy Trójcy Świętej.
5 sierpnia 2018, godz. 11.00 – pokaz tańca dawnego w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.
8 sierpnia 2018, 17.00 – koncert Magdaleny Jemioła i Agnieszki Miedzwieckiej w Kaplicy Trójcy Świętej.
19 sierpnia 2018, 17.00 – koncert zespołu Cavt tanem - Ցավդ տանեմ w Kaplicy Trójcy Świętej.
26 sierpnia 2018, 11.00 – pokaz tańca dawnego w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.
2 września 2018, 17.00 – koncert Magdaleny Jemioła i Agnieszki Miedzwieckiej w Kaplicy Trójcy Świętej.

Festiwal Fresków, projekt organizowany w roku 600-lecia fresków Kaplicy Trójcy Świętej to cykl weekendowych wydarzeń artystycznych na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Przez osiem wakacyjnych weekendów od 14 lipca do 2 września 2018 organizowane będą otwarte, bezpłatne wydarzenia: spektakle i pokazy tańca dawnego, pokazy historycznej żonglerki flagami, warsztaty dla rodzin, pokazy techniki malarskiej, w jakiej tworzone były freski. W samej Kaplicy Trójcy Świętej podczas specjalnych koncertów rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki dawnej, średniowiecznej i prawosławnej.

Organizator: Fundacja Fuzje Kultury

Współorganizator: Muzeum Lubelskie w Lublinie

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.