kaplica

Kaplica Trójcy Świętej

Informacje, godziny otwarcia, ceny biletów

Noc Muzeów 19

Noc Muzeów w Muzeum Lubelskim

18/19 maja 2019

450-lecie Unii Lubelskiej. Historia, pamięć, tradycja

Wystawa edukacyjna, Zamek Lubelski

Wystawa edukacyjna 1569–2019 450-lecie Unii Lubelskiej. Historia, pamięć, tradycja przygotowana przez Muzeum Lubelskie w Lublinie przybliża historię relacji polsko-litewskich od końca XIV wieku do czasu zawarcia unii lubelskiej. Ukazuje również rolę Lublina i korzystne zmiany jakie dla rozwoju miasta miał okres panowania Jagiellonów. Jubileuszową wystawę prezentujemy już w grudniu 2018, ponieważ król Zygmunt August wyznaczył datę rozpoczęcia sejmu unijnego na Boże Narodzenie 1568 roku.

Jeden z egzemplarzy wystawy będzie stale pokazywany przed Muzeum Lubelskim, drugi będzie prezentowany między innymi w: Warszawie, Krakowie i Sandomierzu.

Autorzy:
Koncepcja wystawy:  dr Marcin H. Gapski
Tekst : dr Marcin H. Gapski
Redakcja: Ewa Kuszyk-Peciak
Dobór ilustracji: Renata Bartnik, Marcin Gapski, Jakub Jeremicz
Projekt graficzny: Jakub Jeremicz
Pomoc organizacyjna: Małgorzata Siedlaczek

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.