Lubelskie życie artystyczne

Zamek Lubelski, 17 grudnia 2017 - 11 marca 2018.

Tytus

Tytus Dzieduszycki-Sas (1934-1973) w kolekcji grupy Zamek Muzeum Lubelskiego w Lublinie

Tężnia

Instalacja Roberta Kuśmirowskiego na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

Michalak - wystawa

Dla nieba i ziemi. Antoni Michalak - malarstwo

Zamek Lubelski, 20 stycznia - 2 kwietnia 2018.

Zajecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zajęcia dla seniorów prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone są od 1985 r. w oparciu o zbiory i kadrę naukową muzeum. Są to wykłady, spotkania na ekspozycjach i w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu, a także wycieczki, w czasie których słuchacze mają możność poznania najciekawszych zabytków i wystaw.
Sekcja Wiedzy o sztuce LUTW, liczy ok. 170 osób. Wykłady odbywają się w dwóch grupach w czwartki o godzinie 12.00.

W roku akademickim 2015/16 rozpoczęła zajęcia nowa sekcja LUTWSekcja Muzealna. Spotkania dla tej sekcji, liczącej około 50 osób odbywają się we wtorki o godzinie 12.00, w systemie semestralnym od października do maja.
Plan na drugi semetr roku akademickiego 2015/2016  zostanie zamieszczony w późniejszym terminie.