Tężnia

Czas na Niepodległą. Wystawa w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Otwarcie wystawy: 20 kwietnia 2018, godz. 18.00

Wypożyczanie zbiorów

Zapraszamy do wypożyczania eksponatów ze zbiorów Muzeum Lubelskiego. Muzeum Lubelskie udostępnia obiekty innym instytucjom kultury bądź naukowym do celów wystawienniczych lub badawczych na podstawie umowy wypożyczenia. Muzeum nie wypożycza muzealiów osobom prywatnym.

Pisma dotyczące udostępnienia muzealiów powinny być kierowane do Dyrektor Muzeum minimum na 2 miesiące przed planowanym wypożyczeniem. W przypadku większych wypożyczeń prosimy o pismo z półrocznym wyprzedzeniem. Jeśli wypożyczane zabytki wymagają konserwacji, Muzeum Lubelskie zastrzega sobie prawo do obciążenia biorącego do używania kosztami usługi konserwatorskiej.

Udostępnienie eksponatów wymaga pisemnej zgody Dyrektor Muzeum Lubelskiego. Pismo z prośbą o wypożyczenie należy kierować imiennie do Dyrektor drogą:

• listowną – Dyrektor Muzeum Lubelskiego ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin,
  • elektroniczną – kancelaria[at]muzemlubelskie.pl.

Pismo powinno zawierać:

• nazwę i dane instytucji,
  • cel wypożyczenia (wystawa, depozyt, badania, konserwacja),
  • tytuł i termin wystawy bądź projektu,
  • spis muzealiów (dane inwentaryzacyjne bądź numer inwentarzowy).

Udostępnienie odbywa się na podstawie umowy wypożyczenia oraz protokołu zdawczo-odbiorczego sporządzanych w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Umowę ze strony biorącego do używania podpisuje dyrektor lub osoba przez niego imiennie upoważniona, zaś ze strony użyczającego dyrektor oraz główna księgowa.

Szczegółowe warunki transportu i eksponowania obiektów określa umowa wypożyczenia.
Muzeum zastrzega sobie prawo do odmówienia zgody na wypożyczenie obiektu z powodu złego stanu konserwatorskiego bądź własnych planów wystawienniczych.