nieszawa kolonia

Nieszawa Kolonia

Monografia osady z okresu rzymskiego

portret miasta

Portret miasta

30 czerwca - 31 sierpnia 2017

Lato w mieście

Lato w Muzeum

czerwiec - sierpień 2017

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Urodziny na Zamku

Zapraszamy wszystkich mniejszych i większych solenizantów do świętowania swoich imienin lub urodzin we wnętrzach Zamku Lubelskiego!

W ramach spotkania oferujemy zajęcia  edukacyjne na jeden z poniżej wybranych tematów oraz zapraszamy do odwiedzenia aktualnych wystaw Muzeum Lubelskiego. Spotkanie z rodziną i przyjaciółmi w murach historycznego obiektu oraz w otoczeniu niezwykłych zabytków może być niezapomnianym przeżyciem!

Na zakończenie zajęć zapraszamy do muzealnej kawiarni (za dodatkową opłatą oraz po wcześniejszym ustaleniu z kawiarnią).

Proponowane tematy zajęć:
Królowie na Zamku Lubelskim

Zajęcia odbywają się w Kaplicy Trójcy Świętej oraz na wystawach stałych. Z pomocą druków edukacyjnych uczestnicy zapoznają się z wizerunkami władców z kolekcji Muzeum Lubelskiego, utrwalając jednocześnie wiedzę o królach Polski. Na zakończenie dzieci wykonują królewskie korony, zaś starsze dzieci mogą układać puzzle z wizerunkami władców.
W krainie porcelany
Poznawanie zbiorów ceramiki Muzeum Lubelskiego znajdujących się na wystawie sztuki zdobniczej. Następnie przy filiżance (każdy uczestnik przynosi ze sobą własna filiżankę lub kubek) herbaty toczy się opowieść o  narodzinach i tajnikach porcelany oraz zwyczajach związanych z parzeniem i piciem herbaty.
Tajemnice Zamku Lubelskiego
Średniowieczne budowle – gotycka Kaplica Trójcy Świętej i wieża-donżon, przykład romańskiej architektury mieszkalno-obronnej to najcenniejsze i najstarsze zabytki Lubelszczyzny. W czasie lekcji uczestnicy mogą poznać  historię i przemiany budowli znajdujących się na Wzgórzu Zamkowym w Lublinie. Zajęcia składają się z wielu elementów: działań plastycznych i zabaw edukacyjnych, które pozwalają w przystępny sposób zaprezentować historię najmłodszym dzieciom. Miejscem spotkania są sale Zamku,  Kaplica Trójcy Świętej  i wieża zamkowa.
Koszt:

W ramach Urodzin na Zamku należy dokonać jednorazowej opłaty za przeprowadzenie lekcji muzealnej (55 zł) oraz wykupić bilety warsztatowe dla uczestników (10 zł od dziecka).

Uwaga!

·         Maksymalna liczba uczestników to 15 osób.

·         Czas trwania zajęć: 1,5 – 2 godziny
·         Przez cały czas trwania zajęć z dziećmi powinien pozostawać przynajmniej jeden rodzic lub opiekun!

Kontakt: Dział Edukacji i Informacji Muzealnej, tel. 81 537 96 15 lub 81 537 96 20