Lubelskie życie artystyczne

w czasie „odwilży” – awers i rewers;

Zamek Lubelski, otwarcie wystawy: 16 grudnia 2017.

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Mikołajki na Zamku!

MBP

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

Otwarcie: 8 grudnia 2017, godz. 13.00.

zegar

Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem"

Otwarcie: 11 grudnia 2017, godz. 14.00.

Udostępnianie zbiorów

Udostępnianie wizerunków

Muzeum Lubelskie w Lublinie udostępnia swoje zbiory do reprodukowania, kopiowania i filmowania w celach popularyzatorskich, naukowych i komercyjnych.

• Udzielamy licencji na publikowanie wizerunków muzealiów i wnętrz muzealnych,
  • Udostępniamy muzealia do fotografowania i filmowania,
  • Wykonujemy fotografie cyfrowe muzealiów i ekspozycji.

Zasady udostępniania

(zdjęć muzealiów na różnych nośnikach, materiałów dokumentacyjnych oraz filmowania i udzielania zgody na wykorzystanie wizerunków obiektów):

1. Zdjęcia udostępnia się na podstawie pisemnego zamówienia skierowanego do Dyrektora Muzeum Lubelskiego lub bezpośrednio na adres: kancelaria@muzeumlubelskie.pl
  2. Zamówienie powinno zawierać:
  • dane osobowe zamawiającego (imię i nazwisko, nazwa firmy, adres telefon kontaktowy, NIP w przypadku osób prawnych),
  • wskazanie obiektów wraz z dokładnym w miarę możliwości opisem (autor, tytuł, numer inwentarzowy, wymagania techniczne),
  • sposób wykorzystania dzieła z podaniem charakteru publikacji, w jakiej ma być umieszczone,w przypadku studentów wymagane jest potwierdzenie uczelni o temacie pisemnej pracy.
  1. Cennik:

Opłata za wykonanie 1 fotografii:

+ VAT

Opłata za prawo do jednorazowej publikacji:

w dziennikach i czasopismach

w wydawnictwach książkowych

w wydawnictwach naukowych

w wydawnictwach komercyjnych

w wydawnictwach reklamowych

na nośnikach CD, DVD

w Internecie
(z zamieszczoną informacją o właścicielu i link na stronę muzeum dla celów reklamowych)

+ VAT

Przygotowanie materiału do fotografowania (reprodukowania)

1 h

+ VAT

Wysokość opłaty za filmowanie ekspozycji ustalana będzie indywidualnie.

Ustalone zarządzeniem ceny mogą ulegać zmianie, jeżeli charakter usług i udzielonych licencji uzasadniają potrzebę zastosowania indywidualnej wyceny.

Podstawa: Zarządzenie nr 1/08 Dyrektora Muzeum Lubelskiego w Lublinie z dnia 21 stycznia 2008 r. w sprawie zasad przygotowania, udostępniania i wykorzystania wizerunków obiektów Muzeum Lubelskiego oraz pobierania opłat za te usługi.

1. Na wniosek zamawiającego Dyrektor Muzeum może przyznać zniżkę lub całkowicie zwolnić z opłat, jeżeli fotografie mają być wykonane w celach naukowych, badawczych, edukacyjnych lub na wniosek innej instytucji kulturalnej.
  2. Zdjęcia dzieł nie będących własnością Muzeum Lubelskiego udostępniamy po uzyskaniu pisemnej zgody ich właściciela.
  3. Muzeum nie udostępnia fotografii obiektów, do których nie przysługują mu autorskie prawa majątkowe umożliwiające swobodne dysponowanie wizerunkiem chronionego zabytku.
  4. Fotografowanie i filmowanie amatorskie (dla celów prywatnych bez dodatkowego oświetlenia i statywu) jest bezpłatne. Muzeum zastrzega sobie prawo do ograniczania możliwości fotografowania wystaw czasowych.
  5. Realizacją zamówień zajmuje się Dział Inwentaryzacji i Informatyzacji.

ddi.jpg