Niepodległa

Czas na Niepodległą

Oprowadzania kuratorskie po wystawie w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

Niepodległa - towarzyszące

Czas na Niepodległą

Mały medalier – warsztaty medalierskie, 23 i 24 czerwca, godz. 11.00.

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 17 lipca 2018

Pozyskiwanie zbiorów

Muzeum Lubelskie w Lublinie gromadzi zbiory z zakresu archeologii, historii, sztuki, literatury, kultury materialnej, etnografii, numizmatyki, wojskowości, geografii, krajoznawstwa, ze szczególnym uwzględnieniem Lubelszczyzny.
Muzealia są pozyskiwane w drodze zakupów, darów, przekazów, badań terenowych oraz depozytów.

Oferty można składać:

• osobiście – ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin,
  • listownie – Muzeum Lubelskie w Lublinie ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin,
  • elektronicznie – kancelaria[at]muzeumlubelskie.pl

Oferta powinna zawierać dane oferenta (imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy), dane podstawowe przedmiotu, zdjęcie oraz cenę.

Oferty są rozpatrywane przez Komisję ds. Nabywania Dzieł Sztuki i Obiektów. Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Nr 39A/2015 z dnia 12 października 2015 r. Komisja zbiera się dwa razy do roku lub częściej jeżeli jest to uzasadnione potrzebami Muzeum. Oferty są przekazywane pracownikom merytorycznym, którzy opiniują podanie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia propozycji uzasadniają zasadność przyjęcia obiektu do zbiorów. Opiekunowie zbiorów mają prawo negatywnie zaopiniować ofertę. W takim przypadku nie będzie ona przedmiotem posiedzenia Komisji.

Po pozytywnym rozpatrzeniu oferty przez Komisję zostanie sporządzana stosowna umowa, a w przypadku zakupu także rachunek.
Muzeum Lubelskie zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania do kolekcji obiektów niemieszczących się w profilu zbiorów.

Do pobrania:

WARUNKI PRZYJMOWANIA W DEPOZYT ZABYTÓW ARCHOELOGICZNYCH