Barbarzynskie tsunami

Barbarzyńskie tsunami

Zamek Lubelski, 24 marca - 27 maja 2018

Tsunami - towarzyszące

Wykład prof. dr hab. Andrzeja Kokowskiego A tak było świetnie..., czyli Lubelszczyzna przed tsunami

28 kwietnia 2018, godz. 11.00

Niepodległa

Czas na Niepodległą. Wystawa w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Zamek Lubelski, 21 kwietnia - 8 lipca 2018

Nieszawa Kolonia stanowisko 5

Wydanie publikacji sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Lubelskiego w Lublinie

pobierz publikację

Recenzenci:
dr hab. Judyta Rodzińska-Nowak
prof. dr hab. Andrzej Kokowski
Redakcja naukowa
Marta Stasiak-Cyran
Redakcja i korekta
Muzeum Lubelskie w Lublinie
Tłumaczenie na język angielski
Sławomir Zdziebko, Barbara Gostyńska
Komputerowe przygotowanie ilustracji
Maciej Drewniak, Tomasz Kędzierawski, Bartosz Kowalski
Ilustracje rysunkowe
Jadwiga Jóźwiak, Monika Maziarczuk, Waleria Misiewicz, Marta Stasiak-Cyran, Michał Grygiel
Piotr Maciuk, Łukasz Mazurek, Autorzy
Projekt okładki i stron tytułowych
Elżbieta Jachacz
Skład
Joanna Dyszczyk, Muzeum Lubelskie w Lublinie

W prezentowanej monografii trzynastu autorów przedstawiło wyniki badań archeologicznych, archeozoologicznych, archeoceramologicznych, petrograficznych, metaloznawczych i chemicznych zabytków oraz prospekcji geofizycznej stanowiska. Zostały one zaprezentowane na szerokim tle porównawczym, z wykorzystaniem najnowszych metod badawczych.
W książce sięgnięto także po rezultaty innych analiz wykonanych w ramach projektów dofinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: paleobotanicznej, lotniczego skaningu laserowego, datowania absolutnego metodą 14C oraz datowania termoluminescencyjnego ceramiki.
Stanowisko w Nieszawie Kolonii wyróżnia się w regionie bogactwem źródeł archeologicznych opracowanych w sposób interdyscyplinarny.

ISBN 978-83-61073-26-0