Niepodległa

Czas na Niepodległą

Oprowadzania kuratorskie po wystawie w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

Niepodległa - towarzyszące

Czas na Niepodległą

Mały medalier – warsztaty medalierskie, 23 i 24 czerwca, godz. 11.00.

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 17 lipca 2018

Konserwacja zbiorów

Główny konserwator zbiorów

KAPLICA

Pracownie konserwatorskie powołane zostały do realizacji zadań statutowych Muzeum Lubelskiego. Profilaktyka konserwatorska i konserwacja aktywna zbiorów to główne cele stawiane przed konserwatorami muzealnymi. Strukturę technologiczną zabytków tworzą materiały, które w miarę upływu czasu i zależnie od warunków w jakich są przechowywane, starzeją się i ulegają niszczeniu. Ze względu na interdyscyplinarny charakter dziedziny wiedzy jaką jest konserwacja dzieł sztuki konieczne jest stałe  pogłębianie umiejętności, doskonalą się i poszerzają wiedzę  przez udział w specjalistycznych spotkaniach konserwatorów, konferencjach, konsultacjach ze specjalistami różnych dziedzin oraz studia podyplomowe. Różnorodny charakter obiektów zabytkowych sprawia, że realizacje konserwatorskie bywają wydarzeniami muzealnymi. W miarę możliwości wykonujemy usługi konserwatorskie.

HERODIADA

Pracownia Konserwacji Malarstwa