kaplica

Kaplicy Trójcy Świętej

nieszawa kolonia

Nieszawa Kolonia

Monografia osady z okresu rzymskiego

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki

18 marca - 4 czerwca 2017

Lwów w grafice

13 maja - 18 czerwca 2017

Awangarda

Nowa forma Wielkiego Jutra

Otwarcie wystawy: 2 czerwca 2017, godz. 18.00.

• Podstawowe informacje

Kiedy odbywają się lekcje? Opłata za lekcje muzealne. Jak zamówić lekcję muzealną?

• Egzamin dla przewodników

Informacja na temat egzaminu

• Praktyki studenckie / staż

Interesujesz się historią Lublina lub sztuką artystów lubelskich? Chcesz poznać Muzeum Lubelskie i jego zbiory, a może Twoim marzeniem jest poznanie pracy muzealnika? Jeśli tak, to Muzeum Lubelskie serdecznie zaprasza do odbycia praktyk studenckich.

• Dział Edukacji - historia

Zachęcamy do zapoznania się z historią i działalnością Działu Edukacji. Podstawowym zamierzeniem w obecnej i przyszłej pracy naszego Działu jest oswajanie najmłodszego pokolenia z muzeum jako miejscem przyjaznym i szczególnie interesującym. Mamy nadzieję wykształcić wielu odbiorców sztuki, stałych bywalców wystaw i galerii, którzy świadomie wpiszą na stałe w swoje życie spotkania ze sztuką.

• Osoby związane z Działem Edukacji

W związku ze 110. rocznicą powstania Muzeum Lubelskiego znajdą tu Państwo informacje o osobach, które wniosły istotny wkład w działalność Działu Edukacji i Informacji Muzealnej lub w inny sposób zapadły w pamięć naszym pracownikom.

• Muzeum bez barier

Muzeum Lubelskie we współpracy z warszawską Fundacją Kultury Bez Barier rozpoczęło starania o udostępnianie swoich zbiorów osobom z różnymi niepełnosprawnościami - ruchu, słuchu, wzroku czy niepełnosprawnością intelektualną. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące udogodnień dla osób z dysfunkcjami.

• Konkurs "Zamek Lubelski na przestrzeni dziejów"

Z okazji nadchodzącego w przyszłym roku jubileuszu 700-lecia Lublina, Muzeum Lubelskie ogłasza konkurs plastyczno-literacki dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.