Zapraszamy do oddziału

Oddział - Muzeum Literackie w Lubline Filia - Muzeum Dworek Wincentego Pola

"Podróże do ziemi naszej"

14 czerwca 2014 r. (sobota) o godz. 17.00

uprzejmie zapraszamy do Dworku Wincentego Pola na pokaz diaporam pt. "Podróże do ziemi naszej"

autorstwa Urszuli Gronowskiej i Jacka Zaima

„Podróże do ziemi naszej” – wieczór diaporam Urszuli Gronowskiej i Jacka Zaima.

Urszula Gronowska – archeolog, tłumaczka literatury hiszpańskiej, prozaik; jurorka konkursów literackich. Urodzona na Podlasiu, mieszkająca w Lublinie. Pisze od wielu lat, wędruje po górach, podróżuje, miłośniczka Mazur, Dolnego Śląska, Krasiczyna. Jest autorką i narratorką tekstów diaporam prezentowanych podczas spotkania.

Jacek Zaim – fotografik, autor około stu wystaw, publikacji multimedialnych i diaporam. Fotografuje ponad 40 lat. Urodzony na Podlasiu mieszkający w Lublinie. Podróżuje, wędruje po górach, lubi Mazury i Dolny Śląsk, przez wiele lat fotografował Krasiczyn. Jest autorem zdjęć do prezentowanych w czasie spotkania diaporam.

Współpracują od 5 lat, tworząc spektakle fotograficzno-literackie pod hasłem „Malowane słowem i obiektywem”, prezentując tematy związane z naszym regionem i nie tylko. Jako duet są laureatami kilku międzynarodowych konkursów (m.in. złoty medal FIAP, złoty medal Fotoklubu RP oraz nagroda ZG PTTK na XXXIV POMERANIAN MEETINGS with DIAPORAMA, Szczecin 2013; srebrny medal The IAC Peter Coles International AV Competition, Wielka Brytania 2014; brązowy medal Photographic Society of South Africa, RPA 2014).