nieszawa kolonia

Nieszawa Kolonia

Monografia osady z okresu rzymskiego

portret miasta

Portret miasta

30 czerwca - 31 sierpnia 2017

Lato w mieście

Lato w Muzeum

czerwiec - sierpień 2017

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Zabytki Lublina w fotografii Piotra Maciuka

Zamek Lubelski, 21 lipca - 15 sierpnia 2017.

Wystawa ukazuje najcenniejsze i najciekawsze zabytki architektoniczne Lublina, widziane okiem i obiektywem Piotra Maciuka w różnych porach roku, o różnych porach dnia. Rozległe panoramy, zaułki, budowle, detale architektoniczne składają się na niezwykły wizerunek 700-letniego miasta.

Piotr Maciuk
fotograf Muzeum Lubelskiego, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego

Fotografią zajmuje się od 1972 roku, w czasie studiów kierował Studencką Agencją fotograficzną na UMCS, w latach 1974 – 1976 członek ogólnopolskiej rady studenckiego ruchu dziennikarskiego d/s fotografii, organizował ogólnopolskie studenckie plenery fotograficzne, wystawy. W latach 1984  – 1988  pełnił funkcje Prezesa Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ukończył studia matematyczne na UMCS, w latach 1978 – 1981 pracował jako fotograf dokumentalista UMCS. Od 1986 r. kieruje Pracownią Reprograficzną Muzeum Lubelskiego. Fotografuje region Lubelski i miasto Lublin. Uczestniczył w licznych wystawach i plenerach fotograficznych, prace publikuje w albumach i wydawnictwach promujących miasto i region.