Kino Zamkowe

10 maja 2017, godz. 17.00

nieszawa kolonia

Nieszawa Kolonia

Monografia osady z okresu rzymskiego

Złotnictwo

Złotnictwo lubelskie

11 marca - 7 maja 2017

Przeżywaj

Przeżywaj historię!

Tygodnie otwarte na Zamku Lubelskim i w oddziałach Muzeum Lubelskiego

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki

18 marca - 21 maja 2017

Z głębokim żalem zawiadamiamy

3 kwietnia 2017 odeszła Hanna Grzesik (1924-2017), konserwator dzieł sztuki, założycielka Pracowni Konserwacji Malarstwa w Muzeum Lubelskim.

Odeszła Hanna Grzesik (1924-2017), konserwator dzieł sztuki, założycielka Pracowni Konserwacji Malarstwa w Muzeum Lubelskim. Zaangażowana w problemy Kaplicy Trójcy Świętej, nadzór nad jej właściwą profilaktyką. W jej życiu była pamięć Drugiej Wojny Światowej, Pani Hania była więźniem Pawiaka. Była absolwentką ASP w Warszawie. Swoją karierę zawodową związała przez krótki czas z UMK w Toruniu, gdzie prowadziła zajęcia z konserwacji drewna na Wydziale Sztuk Pięknych. Pozostawiła liczne opracowania naukowe poświęcone zagadnieniom konserwacji. Po powrocie z Torunia założyła pracownię konserwatorską w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Pokój Jej Duszy

Muzeum Lubelskiego