Lubelskie życie artystyczne

w czasie „odwilży” – awers i rewers;

Zamek Lubelski, otwarcie wystawy: 16 grudnia 2017.

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

XXXIII Konferencja Archeologiczna

XXXIII Konferencja „Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2016",

Zamek Lubelski, 20-21 kwietnia 2017.

Muzeum Lubelskie w Lublinie oraz Instytut Archeologii UMCS zapraszają na XXXIII Konferencję „Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2016".

To już tradycja, że wiosną Zamek Lubelski staje się miejscem spotkania archeologów reprezentujących ośrodki uniwersyteckie, konserwatorskie, muzea i pracownie badawcze z kraju i zagranicy. W ciągu dwóch dni obrad archeolodzy będą prezentować rezultaty badań wykopaliskowych i interdyscyplinarnych projektów badawczych. Wyniki swoich prac przedstawią również antropolodzy, archeozoolodzy, archeobotanicy, konserwatorzy zabytków i geomorfolodzy.

W programie tej największej we wschodniej Polsce konferencji zaplanowano niemal 90 wystąpień, które zaprezentowane zostaną przez naukowców z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Niemiec i Szwecji. Chęć udziału w konferencji potwierdziło 170 uczestników.