Niepodległa

Czas na Niepodległą

Oprowadzania kuratorskie po wystawie w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

Niepodległa - towarzyszące

Czas na Niepodległą

Mały medalier – warsztaty medalierskie, 23 i 24 czerwca, godz. 11.00.

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 17 lipca 2018

Wyróżnienie w konkursie Sybilla 2017

Wystawa "Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych" wyróżniona w konkursie Sybilla 2017!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Muzeum Lubelskie w Lublinie otrzymało wyróżnienie w XXXVIII Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 w kategorii Wystawy sztuki za wystawę Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych!

Kuratorki wystawy: Barbara Czajkowska oraz Magdalena Norkowska

Konkurs Sybilla to ogólnopolski, coroczny konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów.

Konkurs organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełna lista nagrodzonych

Wystawa Złotnictwo lubelskie ze zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych (marzec-maj 2017) była pierwszą w historii Muzeum Lubelskiego prezentacją tego tematu. Zamiarem organizatorów wystawy było zebranie w jednym miejscu wszystkich zabytków lubelskich występujących w kolekcjach polskich. Wystawie towarzyszył bogato ilustrowany katalog zawierający opisy ponad 200 obiektów. Wiecej o wystawie