Tężnia

Czas na Niepodległą. Wystawa w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Otwarcie wystawy: 20 kwietnia 2018, godz. 18.00

Sezon Lublin 2018

Sezon Lublin 2017 w Muzeum Lubelskim, 27 kwietnia - 6 maja 2017.

Zapraszamy na wydarzenia 7. edycji Sezonu Lublin na Zamku Lubelski:

600 lat fresków w Kaplicy Trójcy Świętej

Kaplica Trójcy Świętej stanowi jeden z najcenniejszych zabytków Lublina, który każdego roku odwiedzają setki tysięcy turystów. W roku 2018 przypada jubileusz 600-lecia powstania fresków zdobiących Kaplicę. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem zapraszamy wszystkich chętnych do poznania historii tego pięknego obiektu.

27 kwietnia (piątek), godz. 16.00
28 kwietnia (sobota), godz. 11.00

Jak wyglądał żołnierz polski 1918?

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać historię oręża polskiego i dowiedzieć jak zmieniało się umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza polskiego. Zajęcia będą składały się z części merytorycznej, oprowadzania kuratorskiego po wystawie stałej i czasowej związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zajęć technicznych oraz konkursu. Zaproszeni rekonstruktorzy w postaci „żywych dioram” przedstawią  umundurowanie, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy.

27 kwietnia (piątek), godz. 11.00
28 kwietnia (sobota), godz. 11.00
29 kwietnia (niedziela), godz. 11.00

Wydarzenia finansowane są ze środków Gminy Lublin.

Folder Sezon Lublin 2018

Sezon Lublin 2018 to siódma edycja wydarzenia organizowanego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin wspólnie z lokalnymi partnerami, szczególna ze względu na jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapisy ruszają 13 kwietnia na stronie www.sezon.lublin.eu lub w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej.