nieszawa kolonia

Nieszawa Kolonia

Monografia osady z okresu rzymskiego

portret miasta

Portret miasta

30 czerwca - 31 sierpnia 2017

Lato w mieście

Lato w Muzeum

czerwiec - sierpień 2017

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Sen o mieście

Dziedziniec Zamku Lubelskiego, 5, 6 oraz 12, 13 i 14 sierpnia, godz. 21.00.

Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta. To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty Poematu o mieście Lublinie Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska.

Fantastycznie przyjęta pierwsza prezentacja Snu o mieście, która odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w maju 2016 roku, zostanie powtórzona specjalnie dla lubelskiej publiczności. Tym razem wykorzystana zostanie sceneria dziedzińca Zamku Lubelskiego, a narrację widowiska uzupełni inspiracja freskami z Kaplicy Trójcy Świętej. W roku jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina zapraszamy mieszkańców i turystów w każdym wieku do zanurzenia się w niezwykły sen o mieście.

reżyseria: Janusz Opryński

Wstęp wolny.

Organizator: Centrum Kultury w Lublinie.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Urodzin Miasta Lublin.