Lubelskie życie artystyczne

Zamek Lubelski, 17 grudnia 2017 - 11 marca 2018.

Tytus

Tytus Dzieduszycki-Sas (1934-1973) w kolekcji grupy Zamek Muzeum Lubelskiego w Lublinie

Tężnia

Instalacja Roberta Kuśmirowskiego na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

Michalak - wystawa

Dla nieba i ziemi. Antoni Michalak - malarstwo

Zamek Lubelski, 20 stycznia - 2 kwietnia 2018.

Sen o mieście

Dziedziniec Zamku Lubelskiego, 5, 6 oraz 12, 13 i 14 sierpnia, godz. 21.00.

Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta. To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty Poematu o mieście Lublinie Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska.

Fantastycznie przyjęta pierwsza prezentacja Snu o mieście, która odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w maju 2016 roku, zostanie powtórzona specjalnie dla lubelskiej publiczności. Tym razem wykorzystana zostanie sceneria dziedzińca Zamku Lubelskiego, a narrację widowiska uzupełni inspiracja freskami z Kaplicy Trójcy Świętej. W roku jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina zapraszamy mieszkańców i turystów w każdym wieku do zanurzenia się w niezwykły sen o mieście.

reżyseria: Janusz Opryński

Wstęp wolny.

Organizator: Centrum Kultury w Lublinie.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Urodzin Miasta Lublin.