Lubelskie życie artystyczne

w czasie „odwilży” – awers i rewers;

Zamek Lubelski, otwarcie wystawy: 16 grudnia 2017.

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Mikołajki na Zamku!

MBP

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

Otwarcie: 8 grudnia 2017, godz. 13.00.

zegar

Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem"

Otwarcie: 11 grudnia 2017, godz. 14.00.

Sen o mieście

Dziedziniec Zamku Lubelskiego, 5, 6 oraz 12, 13 i 14 sierpnia, godz. 21.00.

Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta. To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty Poematu o mieście Lublinie Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska.

Fantastycznie przyjęta pierwsza prezentacja Snu o mieście, która odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w maju 2016 roku, zostanie powtórzona specjalnie dla lubelskiej publiczności. Tym razem wykorzystana zostanie sceneria dziedzińca Zamku Lubelskiego, a narrację widowiska uzupełni inspiracja freskami z Kaplicy Trójcy Świętej. W roku jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina zapraszamy mieszkańców i turystów w każdym wieku do zanurzenia się w niezwykły sen o mieście.

reżyseria: Janusz Opryński

Wstęp wolny.

Organizator: Centrum Kultury w Lublinie.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Urodzin Miasta Lublin.