Lubelskie życie artystyczne

w czasie „odwilży” – awers i rewers;

Zamek Lubelski, otwarcie wystawy: 16 grudnia 2017.

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Mikołajki na Zamku!

MBP

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

Otwarcie: 8 grudnia 2017, godz. 13.00.

zegar

Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem"

Otwarcie: 11 grudnia 2017, godz. 14.00.

Prawo autorskie i ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego

Spotkanie Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów,

Zamek Lubelski, 24 listopada 2017.

16 czerwca 2016 roku weszła w życie Ustawa z dnia 25 lutego 2016 r. o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Wśród podmiotów zobowiązanych ustawą do udostępniania lub przekazywania informacji sektora publicznego w celu ich ponownego wykorzystywania po raz pierwszy znalazły się muzea państwowe i samorządowe. Z chwilą wejścia w życie przepisów o ponownym wykorzystywaniu ISP, do Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaczęły napływać uwagi, problemy i wątpliwości zgłaszane przez muzealników.

W odpowiedzi NIMOZ postanowił wspólnie z wybranymi muzeami w różnych częściach kraju zorganizować szereg spotkań poświęconych tematyce re-use. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli lubelskiego i podkarpackiego środowiska muzealniczego, na kolejne spotkanie poświęcone zagadnieniom prawa autorskiego i ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego.

Spotkanie odbędzie się w sali kinowej Muzeum Lubelskiego w Lublinie, ulica Zamkowa 9, w dniu 24 listopada 2017 roku w godzinach 10:00 – 15:00.

Informacje o zapisach oraz szczegółowy program spotkania