Wschód Niepodległej

Lublin - Wschód Niepodległej
    Projekt sfinansowany ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Generacja: niepodległa

Projekt dofinansowany ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

450-lecie unii lubelskiej

Nowość w Sklepiku Muzealnym!

Pierwszy zeszyt edukacyjny z cyklu Poznajemy Muzeum. Cz.1 - sztuka ludowa już w sprzedaży!

Zapraszamy do korzystania z pierwszego zeszytu edukacyjnego z cyklu Poznajemy Muzeum. Jest to publikacja przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży, która uprzyjemni i ułatwi zarazem zwiedzanie naszego Muzeum.

Część pierwsza poświęcona jest wystawie etnograficznej „Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego”. Znajdują się w niej różne zadania i ciekawostki dotyczące eksponatów prezentowanych na wystawie:

Co to jest buńka i do czego służy?
Jak odróżnić panienkę od mężatki?
Skąd wzięła się nazwa październik?
Jak wykonać ludową wycinankę?
Dlaczego św. Onufry nie nosił ubrania?

To tylko przykłady pytań, na które znajdą Państwo odpowiedzi w tracie rodzinnego zwiedzania naszego Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

Zeszyty do nabycia w sklepiku muzealnym. Cena: 3 zł.