Tytus

Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny

Otwarcie wydarzenia: 29 wrzesnia 2017

Muzeum bez Barier | WFKBB 2017

5. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier na Zamku Lubelskim, 29 września - 15 października 2017.

NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ…  W tym roku, w dniach 29.09-15.10, pod takim właśnie hasłem będzie odbywał się  5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier, którego ideą jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu  NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego założenia – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować  do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać. Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń przygotowały wartościową i bogatą ofertę artystyczną – odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów.

Program wydarzeń 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier na Zamku Lubelskim:

Zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej z przewodnikiem
30 września 2017 godz. 12.00

Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Lublina - Kaplicy Trójcy Świętej, w której znajdują się niezwykle cenne freski bizantyjsko-ruskie, ufundowane przez króla Władysława Jagiełłę. Zwiedzanie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu i słuchu - pętla indukcyjna, przenośne systemy FM.

Obowiązkowa rezerwacja pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Ulepione z gliny - warsztaty ceramiczne
3 października 2017 godz. 12.00

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji zabytków archeologicznych wykonanych z gliny, które znajdują się w zbiorach naszego Muzeum. Będziemy poznawać wyroby ceramiczne zmysłem dotyku, a następnie sami zmierzymy się z gliną i poznamy dawne techniki jej kształtowania. Każdy uczestnik własnoręcznie wykona małą rzeźbę lub przedmiot codziennego użytku, np. spodeczek, talerzyk lub miseczkę, który na zakończenie ozdobi techniką rycia.

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku (audiodeskrypcja, tyflografika).

Obowiązkowe zgłoszenia pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Lubelskiego
4 października 2017 godz. 12.00

Zwiedzanie z przewodnikiem wystaw stałych Muzeum Lubelskiego. Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (tyflografiki, audiodeskrypcja, przenośne systemy FM, pętla indukcyjna).

Obowiązkowe zapisy pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Lubelskiego
5 października 2017 godz. 12.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Pablo Picasso. Wizerunek wielokrotny"
11 października 2017 godz. 11.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Wystawa prezentuje około 300 dzieł Picassa, w większości nigdy nie prezentowanych w Polsce. Są to obiekty unikatowe, użyczone przez kolekcjonerów prywatnych: srebrne talerze i złote medaliony stworzone w limitowanych, ekskluzywnych edycjach, a także prace graficzne i ceramiczne oraz okazała kolekcja grafik i ilustracji książkowych.

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu (tłumacz języka migowego, przenośne systemy FM, pętla indukcyjna).

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób.

5. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier 2017 organizowany przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska odbywa się w dniach 29.09–15.10.2017 w Warszawie i innych miastach w Polsce. Patronat: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl