Lubelskie życie artystyczne

Zamek Lubelski, 17 grudnia 2017 - 11 marca 2018.

Tytus

Tytus Dzieduszycki-Sas (1934-1973) w kolekcji grupy Zamek Muzeum Lubelskiego w Lublinie

Tężnia

Instalacja Roberta Kuśmirowskiego na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

Michalak - wystawa

Dla nieba i ziemi. Antoni Michalak - malarstwo

Zamek Lubelski, 20 stycznia - 2 kwietnia 2018.

Lubelski Festiwal Nauki 2017

Lublin, 24 - 30 września 2017.

W dniach 24-30 września 2017 roku już po raz czternasty odbędzie się Lubelski Festiwal Nauki. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, ale także wśród gości z innych miast. Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu, którego hasło brzmi Nauka – między tradycją a współczesnością, będzie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. W XIV Lubelski Festiwal Nauki 2017 zaangażowane są wszystkie uczelnie oraz liczne środowiska naukowe i kulturalne Lublina oraz Lubelszczyzny.

Muzeum Lubelskie przygotowało warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, warsztaty archeologiczne, pokazy filmowe oraz wykłady.

Szczegółowy program wydarzeń realizowanych przez Muzeum oraz zapisy