Niepodległa

Czas na Niepodległą

Oprowadzania kuratorskie po wystawie w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

Niepodległa - towarzyszące

Czas na Niepodległą

Mały medalier – warsztaty medalierskie, 23 i 24 czerwca, godz. 11.00.

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 17 lipca 2018

Lubelski Festiwal Nauki 2017

Lublin, 24 - 30 września 2017.

W dniach 24-30 września 2017 roku już po raz czternasty odbędzie się Lubelski Festiwal Nauki. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, ale także wśród gości z innych miast. Głównym organizatorem tegorocznego Festiwalu, którego hasło brzmi Nauka – między tradycją a współczesnością, będzie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. W XIV Lubelski Festiwal Nauki 2017 zaangażowane są wszystkie uczelnie oraz liczne środowiska naukowe i kulturalne Lublina oraz Lubelszczyzny.

Muzeum Lubelskie przygotowało warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, warsztaty archeologiczne, pokazy filmowe oraz wykłady.

Szczegółowy program wydarzeń realizowanych przez Muzeum oraz zapisy