Kino Zamkowe

10 maja 2017, godz. 17.00

nieszawa kolonia

Nieszawa Kolonia

Monografia osady z okresu rzymskiego

Złotnictwo

Złotnictwo lubelskie

11 marca - 7 maja 2017

Przeżywaj

Przeżywaj historię!

Tygodnie otwarte na Zamku Lubelskim i w oddziałach Muzeum Lubelskiego

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki

18 marca - 21 maja 2017

Kaplica Trójcy Świętej nagrodzona!

Kaplica Trójcy Świętej laureatem konkursu Zabytek Zadbany 2017

Z przyjemnością informujemy, że Kaplica Trójcy Świętej na zamku w Lublinie została laureatem w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany” w kategorii specjalnej: właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem.

„Zabytek Zadbany” jest corocznym konkursem ogłaszanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad konkursem sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami.

Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Nad przebiegiem konkursu czuwa Jury, składające się z ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie konserwacji zabytków. Jury ocenia jakość i zakres prac budowlanych, konserwatorskich, restauratorskich, rewaloryzacyjnych prowadzonych przy zabytkach.

W tegorocznej edycji zabytkowe obiekty można było zgłaszać w 6 kategoriach:
a) Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu
b) Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie i pałacowe)
c) Adaptacja obiektów zabytkowych
d) Architektura i budownictwo drewniane
e) Architektura przemysłowa i budownictwo inżynieryjne
f) Kategoria specjalna: właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem

Nominowane obiekty w konkursie Zabytek Zadbany 2017