wysoki kontrast A A A
 • Lubelskie życie artystyczne

  Lubelskie życie artystyczne

  w czasie „odwilży” – awers i rewers;

  Zamek Lubelski, otwarcie wystawy: 16 grudnia 2017.

 • Tytus

  Tytus

  Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

  w kolekcji Muzeum Lubelskiego

 • Mikołajki

  Mikołajki

  Mikołajki na Zamku!

 • MBP

  MBP

  Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

  Otwarcie: 8 grudnia 2017, godz. 13.00.

 • zegar

  zegar

  Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem"

  Otwarcie: 11 grudnia 2017, godz. 14.00.

Impresje Kalifornijskie

Wersja do druku Poleć znajomemu

Zamek Lubelski, 26 sierpnia - 22 października 2017.

Wystawa Impresje Kalifornijskie. Światło i Kolor prezentuje dzieła autorstwa dwójki absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych..

Ewa Matysek Mazur pracuje i tworzy w USA. Maluje w technice olejnej, zazwyczaj z natury, a wiedza i doświadczenie oraz znajomość warsztatu dawnych mistrzów, pomagają jej w świadomym realizowaniu własnych projektów, udoskonalając technikę impresjonistyczną. Jej obrazy pokazywane na licznych wystawach w Stanach Zjednoczonych i Europie, przyniosły jej uznanie jako artystki wyróżnionej wieloma liczącymi się w świecie sztuki nagrodami (1992 – Art of California, 1996 – California Art Club, 1998 – Lucman Fine Art Complex).

Andrzej Mazur dziś jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawia malarstwo sztalugowe oraz ścienne. Od wielu lat maluje w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii, studiując kolorystykę tamtejszego pejzażu. Maluje obrazy w technice olejnej, zazwyczaj w plenerze, przeważnie pejzaże. Interesują go harmoniczne zestawienia barwne. Obrazy buduje kolorem i światłem, starając się pokazać w obrazie nastrój i estetyczne emocje jakie wywołuje przedstawiany pejzaż. Prace malarskie maja charakter impresjonistycznych studiów koloru i światła. Pokazywane były na wystawach w Polsce i w USA w Los Angeles (San Pedro, Palos Verdes).