Tytus

Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny

Otwarcie wydarzenia: 29 wrzesnia 2017

Impresje Kalifornijskie

Zamek Lubelski, 26 sierpnia - 22 października 2017.

Wystawa Impresje Kalifornijskie. Światło i Kolor prezentuje dzieła autorstwa dwójki absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych..

Ewa Matysek Mazur pracuje i tworzy w USA. Maluje w technice olejnej, zazwyczaj z natury, a wiedza i doświadczenie oraz znajomość warsztatu dawnych mistrzów, pomagają jej w świadomym realizowaniu własnych projektów, udoskonalając technikę impresjonistyczną. Jej obrazy pokazywane na licznych wystawach w Stanach Zjednoczonych i Europie, przyniosły jej uznanie jako artystki wyróżnionej wieloma liczącymi się w świecie sztuki nagrodami (1992 – Art of California, 1996 – California Art Club, 1998 – Lucman Fine Art Complex).

Andrzej Mazur dziś jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawia malarstwo sztalugowe oraz ścienne. Od wielu lat maluje w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii, studiując kolorystykę tamtejszego pejzażu. Maluje obrazy w technice olejnej, zazwyczaj w plenerze, przeważnie pejzaże. Interesują go harmoniczne zestawienia barwne. Obrazy buduje kolorem i światłem, starając się pokazać w obrazie nastrój i estetyczne emocje jakie wywołuje przedstawiany pejzaż. Prace malarskie maja charakter impresjonistycznych studiów koloru i światła. Pokazywane były na wystawach w Polsce i w USA w Los Angeles (San Pedro, Palos Verdes).