Niepodległa

Czas na Niepodległą

Oprowadzania kuratorskie po wystawie w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

Niepodległa - towarzyszące

Czas na Niepodległą

Mały medalier – warsztaty medalierskie, 23 i 24 czerwca, godz. 11.00.

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 17 lipca 2018

Festiwal Tempus Paschale

Koncert Od Bacha do Kilara,

Zamek Lubelski,  22 kwietnia 2017, godz. 18.00.

W ramach Festiwalu, w zabytkowych lubelskich wnętrzach odbywają się koncerty muzyki dawnej z udziałem solistów i zespołów z kraju i zagranicy. Jest to jedyne w regionie wydarzenie, skupiające się na promowaniu muzyki dawnej. Program Festiwalu „Tempus Paschale” podkreśla europejski wymiar dziedzictwa kulturalnego Lublina poprzez prezentację arcydzieł muzyki dawnej, a także muzyki żydowskiej oraz rosyjskiej. Szczególną uwagę zwraca się na duchowy wymiar kultury, organizując Festiwal w okresie paschalnym i prezentując wybitne dzieła muzyki religijnej. Dzięki Festiwalowi muzycy środowiska lubelskiego mają okazję współpracować ze ścisłą czołówką polskich instrumentalistów i śpiewaków, dając tym samym świadectwo wysokiego poziomu umiejętności własnych. W programie Festiwalu lokalność i polskość przenika się nieustannie z kontekstami europejskimi.

Organizator: Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua.

Dyrektor artystyczny festiwalu: Stefan Münch.