Lubelskie życie artystyczne

w czasie „odwilży” – awers i rewers;

Zamek Lubelski, otwarcie wystawy: 16 grudnia 2017.

Tytus

Prace Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa

w kolekcji Muzeum Lubelskiego

Mikołajki na Zamku!

MBP

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

Otwarcie: 8 grudnia 2017, godz. 13.00.

zegar

Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem"

Otwarcie: 11 grudnia 2017, godz. 14.00.

Festiwal Tempus Paschale

Koncert Od Bacha do Kilara,

Zamek Lubelski,  22 kwietnia 2017, godz. 18.00.

W ramach Festiwalu, w zabytkowych lubelskich wnętrzach odbywają się koncerty muzyki dawnej z udziałem solistów i zespołów z kraju i zagranicy. Jest to jedyne w regionie wydarzenie, skupiające się na promowaniu muzyki dawnej. Program Festiwalu „Tempus Paschale” podkreśla europejski wymiar dziedzictwa kulturalnego Lublina poprzez prezentację arcydzieł muzyki dawnej, a także muzyki żydowskiej oraz rosyjskiej. Szczególną uwagę zwraca się na duchowy wymiar kultury, organizując Festiwal w okresie paschalnym i prezentując wybitne dzieła muzyki religijnej. Dzięki Festiwalowi muzycy środowiska lubelskiego mają okazję współpracować ze ścisłą czołówką polskich instrumentalistów i śpiewaków, dając tym samym świadectwo wysokiego poziomu umiejętności własnych. W programie Festiwalu lokalność i polskość przenika się nieustannie z kontekstami europejskimi.

Organizator: Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua.

Dyrektor artystyczny festiwalu: Stefan Münch.