Tężnia

Czas na Niepodległą. Wystawa w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Otwarcie wystawy: 20 kwietnia 2018, godz. 18.00

Ferie na Zamku

Zimowe zajęcia edukacyjne na Zamku Lubelskim! Od 30 stycznia do 9 lutego 2018.

ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ WYCZERPANY. ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE.

Program warsztatów:

30.01.2018, godz. 10.00 - Świat na opak. Karnawałowe szaleństwo
Zajęcia poświęcone karnawałowi – czym był kiedyś i czym jest dzisiaj. Uczestnicy będą również samodzielnie wykonywać karnawałowe maski.

31.01.2018, godz. 10.00 - Tkaniny i hafty. Moda na ludowo
Ludowe wzory i dawne techniki dekorowania tkanin do dziś inspirują nawet najbardziej znanych kreatorów mody. Na zajęciach uczestnicy będą mogli poznać różne charakterystyczne dla Lubelszczyzny tkaniny i hafty, a następnie wykonać inspirowane ludowymi motywami własne prace z użyciem tkanin, nożyczek, igły i nitki.

1.02.2018, godz. 10.00 - Starożytne ozdoby
Najstarsze odkryte w naszym rejonie ozdoby liczą sobie kilka tysięcy lat. Uczestnicy zajęć będą mogli poznać te starożytne precjoza a następnie wykonać własne ozdoby używając różnych technik i materiałów.

2.02.2018, godz. 10.00 - Świat na opak. Karnawałowe szaleństwo.
Zajęcia poświęcone karnawałowi – czym był kiedyś i czym jest dzisiaj. Uczestnicy zajęć będą również samodzielnie wykonywać karnawałowe maski.

3.02.2018, godz. 10.00 - Mali królewicze na Zamku. Jak bawiono się bez telefonów?
Urządzenia elektroniczne, w tym nowoczesne smartfony i komputery w ogromny sposób zmieniły sposób spędzania czasu wolnego przez młodych ludzi. Jak zatem żyły i bawiły się dzieci 100, 200 czy 500 lat temu? Odpowiedzi na to pytanie szukać będą uczestnicy zajęć.

6.02.2018, godz. 10.00 - Święci z kalendarza
Każdego dnia wspominamy innego świętego. Na zajęciach prześledzimy losy tych świętych, których wizerunki znajdują się na wystawach Muzeum Lubelskiego. Dowiemy się także jaki związek mieli poszczególni święci z kalendarzem obrzędowym polskiej wsi. Następnie uczestnicy zajęć będą projektować własne ilustracje do ludowego kalendarza.

7.02.2018, godz. 10.00 - Starożytne ozdoby

8.02.2018, godz. 10.00 - Tkaniny i hafty. Moda na ludowo

9.02.2018, godz. 10.00 - Malujemy jak Mistrz
Uczestnicy zajęć zwiedzają Galerie Malarstwa Polskiego i poznają różne tematy malarskie, takie jak: portret, pejzaż czy martwa natura. Następnie starają się wykonać kopię wybranego przez siebie obrazu.

Zapisy od 15 stycznia 2018 roku przyjmuje Dział Edukacji pod numerem: (81) 537 96 15 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. Zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat z terenu Lublina.

Udział z zajęciach jest bezpłatny!

Zajęcia dofinansowano ze środków finansowych Gminy Lublin w ramach akcji Zima w Mieście.