Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018, oprowadzania po wystawie w środy i czwartki o godz. 14.00.

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 15 sierpnia 2018

lato

Lato na Zamku!

Zamek Lubelski, lipiec - sierpień 2018

Festiwal Fresków

Dziedziniec Zamku Lubelskiego, lipiec - sierpień 2018

Czetwertyńscy. Więźniowie Zamku Lubelskiego

Zamek Lubelski, lipiec - wrzesień 2017.

Wystawa przypomnina i upamiętnia bohaterskie życiorysy członków rodziny Czetwertyńskich. Walka o niepodległość Polski jest głęboko zakorzeniona w rodzinie Czetwertyńskich – bezpośredni przodek bohaterów wystawy – Włodzimierz, brał czynny udział w powstaniu styczniowym za co został zesłany na Syberię. Jego ojciec Kalikst z kolei był powstańcem listopadowym. Wystawa przedstawia m.in. sylwetki braci – Ludwika i Seweryna, syna Ludwika – Stanisława, oraz dzieci Seweryna – Stefana Andrzeja, Jerzego Włodzimierza, Marii Józefy, oraz wnuczki „Maryjki”. Wszyscy związani byli czynnie z ruchem oporu i organizacjami niepodległościowymi, za co zostali aresztowani przez gestapo, przesłuchiwani „Pod Zegarem” i osadzeni w więzieniu na Zamku Lubelskim. Z lubelskiego więzienia trafili do niemieckich obozów koncentracyjnych KL Auschwitz, KL Buchenwald i KL Ravensbrück.