Tytus

Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny

29 września - 3 grudnia 2017

Picasso - wykłady

Wykłady towarzyszące wystawie Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny:

25 listopada, godz. 11.00 - Michał Smajewski, Pablo Picasso – rozważania o fotografii i przyjaźni, wykład Agnieszki Chwiałkowskiej.

Picasso - edu

Warsztaty towarzyszące wystawie Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny

29 listopada, godz. 11.00 - Każde dziecko jest artystą! Warsztaty dla mam z dziećmi w wieku 3-6 lat.

Broń Niezłomnych

Uzbrojenie i wyposażenie podziemia antykomunistycznego na Lubelszczyźnie.

Zamek Lubelski, 28 lutego  – 3 września 2017.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" z tej okazji Muzeum Lubelskie zaprasza na nową ekspozycję przygotowaną przez Sekcję Militariów:

Na ekspozycji zaprezentowany zostanie przekrój uzbrojenia i wyposażenia używanego przez członków podziemia antykomunistycznego na terenie Lubelszczyzny. Odwiedzający będą mogli zapoznać się również z umundurowaniem żołnierzy niezłomnych oraz ich przeciwników: żołnierzy radzieckich, członków Milicji Obywatelskiej i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Lubelskiego.