Niepodległa

Czas na Niepodległą

Oprowadzania kuratorskie po wystawie w sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

Niepodległa - towarzyszące

Czas na Niepodległą

Mały medalier – warsztaty medalierskie, 23 i 24 czerwca, godz. 11.00.

Mysłowski

Tadeusz Mysłowski. Studio / Pracownia

Zamek Lubelski, 21 maja - 29 lipca 2018

Kolekcja Iwony i Ireneusza Hofmanów

Zamek Lubelski, 20 czerwca - 17 lipca 2018

22. Wschodni Salon Sztuki

VI Międzynarodowa konferencja „Spotkanie Kultur”, Zamek Lubelski, 10, 11 listopada 2017.

Wystawa grafiki „Mistrzowie drzeworytu i linorytu współczesnego”, Zamek Lubelski, 11 - 29 listopada 2017.

22. Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2017
Mistrzowie drzeworytu i linorytu współczesnego

Wschodni Salon Sztuki powstał z inicjatywy artystów zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków w 1993 roku i jest cyklicznym interdyscyplinarnym przeglądem twórczości plastycznej artystów z Polski i z zagranicy.

22. Wschodni Salon Sztuki, będzie prezentował osiągnięcia artystów grafików z Chin, Japonii, Korei i Polski odbędzie się pod hasłem: Mistrzowie drzeworytu i linorytu współczesnego. Na wystawie prezentowane są prace wykonane w tradycyjnych technikach wypukłodruku.

Od 2011 roku wystawom towarzyszy konferencja, na której poruszane są zagadnienia dotyczące szeroko pojętej kultury i sztuki. Myślą przewodnią tegorocznej konferencji będzie Spotkanie kultur. Temat ten zyskuje na znaczeniu i aktualności ze względu na coraz szybsze przeobrażenia otaczającego nas świata. Sztuka, ma swoje poważne miejsce dyskusji na temat zachodzących przemian społecznych i kulturowych oraz Art Worldu. Tradycyjnie pojmowana grafika od wieków służyła rozpowszechnianiu myśli i idei, przeżywała rozkwit wraz z rozwojem cywilizacji druku, obecnie stanęła przed wielkim wyzwaniem nowoczesności, zmianami technologicznymi i otwarciem przestrzeni wirtualnej.

Celem wystawy i konferencji jest dialog międzykulturowy oraz porównanie zmian zachodzących w sztukach plastycznych oraz próba odpowiedzi na temat roli artysty w kontekście Art Worldu we współczesnym świecie.

Program konferencji:

Głównym organizatorem wydarzeń jest Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski.